Moje potrzeby w relacjach – Warsztat metodą Lowena, 25-26.03.2023, Warszawa

Zapraszam do Warszawy na warsztat terapeutycznej pracy poprzez ciało metodą Lowena – tym razem tematem będą potrzeby jakie mamy będąc w relacjach, czy wchodząc w nowe relacje.
Potrzeby: temat – rzeka.
Czego potrzebuję od najbliższej osoby, partnera, partnerki?
Kiedy związek jest wystarczająco dobry?
Kiedy czuję się kochana, kochany?
Co dla mnie znaczy: kochać?
Ile potrzeba mi bliskości, a ile dystansu?
Ile troski, a ile samodzielności?
Czy można mieć za dużo bliskości, czy można się jej bać? Czy odrobina dystansu w relacji oznacza jej koniec?
Kiedy dystansu jest za dużo?
Czy związek i druga osoba może zapewnić zaspokojenie wszystkich potrzeb?
To trudne pytania. Szczególnie dlatego, że czasem sami nie wiemy czego dokładnie chcemy, a czasem chcemy czegoś innego każdego dnia. I jak się w tym odnaleźć?
Budowanie relacji, szczególnie gdy opada iluzja identyczności potrzeb i celów partnerów, czasem obecna na początku znajomości, nie jest łatwe.
Ale jednak czasem się udaje.
Ważne, by poznać swoje potrzeby, co jest dla mnie ważne, kiedy czuję się kochana, kochany, a kiedy zaniedbywana/y lub tłamszona/y? Z których potrzeb nie zrezygnuję, a które są mniej ważne?
Pierwszym krokiem jest poznanie swoich potrzeb oraz danie sobie prawa by je mieć. Czego szukam w relacji? Czy wolno Ci mieć potrzeby? Jakie one są?
Kolejną ważną sprawą jest mówienie o nich. Bo nie jesteśmy już małymi dziećmi, kiedy to mama je spełniała, kiedy wiedziałą bez mówienia, jak o nas zadbać, jak nas uszczęśliwić.
Zapraszam na warsztat, na którym – poprzez pracę z ciałem metodą Lowena – pozwolimy sobie poszukać swoich potrzeb, poznać je, poczuć, zrobić na nie miejsce. Pozwolimy sobie o nich powiedzieć drugiej osobie – być może pierwszy raz w życiu.
Na warsztacie będziemy pracować z ciałem i emocjami. Będziemy powoli, każdy w swoim tempie docierać do zatrzymanych w ciele emocji, pozwolimy sobie krzyczeć, płakać, bać się, pozwolimy sobie czuć.
Pozwolimy sobie sięgać po miłość, po bliskość, ale też po dystans, potrzebę samotności – i sprawdzać, jakie uczucia się w nas budzą, gdy to robimy.
Dotkniemy lęku przed bliskością i/lub przed zależnością. Bo choć tak wiele się mówi o bliskości, jakby była najbardziej pożądaną rzeczą na świecie, to jest ona też czymś, co może wystraszać, a nawet przerażać.
Jak to?
Skąd ten lęk?
Czy łatwo być blisko, dać się poznać, pokazać się bez maski, bez udawania? To może budzić ogromny lęk. I chęć ucieczki – bo jeśli już będziemy bliżej – czy nie będzie za blisko? Czy nie zatracę siebie, czy nie będę musiał/a poświęcić zupełnie swojej tożsamości?
Te i wiele innych pytań może się budzić gdy jesteśmy w relacji.
To nie są łatwe kwestie. Na warsztacie będziemy szukać na nie odpowiedzi, która dla każdego może być inna – zależnie od indywidualnej historii życia, od stylu przywiązania (niedawno na stronie pojawiały się posty o różnych stylach więzi, zapraszam do lektury, by odnaleźć swój).
Ktoś bardziej obawia się dystansu w relacji i chciałby wszystko robić razem, niemalże zlać się w jeden organizm, a ktoś inny na samą myśl o tym reaguje paniką czy złością.
Warsztat jest dla osób, które:
– chcą poznać bardziej siebie i swoje potrzeby;
– chcą rozpoznać swój wzorzec wchodzenia w relacje;
– chcą się nauczyć rozpoznawać, jak ciało mówi o potrzebach;
– chcą sobie dać prawo do posiadania i wyrażania potrzeb;
– mają trudność z powiedzeniem: ja też potrzebuję, zobacz moje potrzeby;
– chcą się nauczyć mówić o swoich ważnych potrzebach głośno, stanowczo i nie rezygnować z nich po jednym grymasie partnerki/partnera;
– także dla tych, którzy potrafią wymagać i oczekiwać, ale trudno im przychodzi proszenie, bycie w miękkości, w delikatności.
Kiedy już wiem, co dla mnie ważne i mam odwagę to komunikować, łatwiej mi nie rezygnować z siebie.
Na warsztacie będziemy pracować z lękiem przez bliskością, przed odrzuceniem, ale też przed byciem pochłoniętym, zalanym czyimiś potrzebami, nie branym pod uwagę.
Będziemy się uczyć mówienia o swoich potrzebach, stawiania zdrowych granic, troski o swoje uczucia i odróżniania spraw dla nas ważnych od tych mniej ważnych.
Każda/y w swoim tempie będzie mogła/mógł posłuchać historii swojego ciała, historii zamkniętej w spłyconym oddechu, usztywnionej klatce i miednicy, w słabych rękach – niezdolnych do sięgnięcia po to, czego tak bardzo się chce, w postawie obronnej lub w zupełnym wycofaniu i rezygnacji z siebie.
TERMIN: 25-26.03.2023 r.
– W sobotę zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-18:00 z 1,5-godzinną przerwą na obiad
– w niedzielę w godzinach 10:00-16:00 z krótszą przerwą.
MIEJSCE: Warszawa, Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17
INWESTYCJA: 855 pln.
Możliwa jest płatność ratalna – wtedy proszę o wpłatę 500 zł przy zapisie i resztę do 24.03.2023 r.
Ewentualne pytania do warsztatu proszę je kierować na adres: Warsztaty.Lowen@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest:
1. wypełnienie formularza: https://forms.gle/U6hQYeXxAi7pW84f7
2. wpłata w ciągu 7 dni od zapisu na konto: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank
z dopiskiem: Potrzeby, relacje warsztat
Przy rezygnacji do 28 lutego zwracam całą wpłaconą kwotę, przy rezygnacji do 15 marca zwracam połowę kwoty; przy rezygnacji po tym terminie kwota nie podlega zwrotowi.
Osoby chcące otrzymać fakturę proszone są o przesłanie danych do jej wystawienia przed wysłaniem przelewu.
PROWADZĄCA:
Olga Sieczka – jestem psychologiem i psychoterapeutką w Analizie Bioenergetycznej w trakcie certyfikacji oraz certyfikowaną facylitatorką w tej metodzie, Uczestniczką Certyfikowanego Szkolenia Psychodynamicznego w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, uczestniczką ostatniego roku Szkolenia z Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji.
Prowadzę w Warszawie indywidualną praktykę terapeutyczną, grupy pracy z ciałem dla kobiet Siła i Delikatność, a także liczne warsztaty pracy z emocjami przez ciało – głównie w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.
Swoją pracę poddaję superwizji.
Asystuje: Psycholog Beata Dul
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, proszę o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Przeciwwskazania to:
* stany psychotyczne,
* terapia psychotropowa,
* ciąża i okres połogu,
* różnego rodzaju ostre stany zapalne,
* padaczka.
Względne przeciwwskazania:
* duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,
* okres karmienia piersią,
* ogólny słaby stan organizmu,
* jaskra
W razie wątpliwości czy pytań proszę o kontakt, rozważę udział indywidualnie.
Zdjęcie: Pixabay
#Lowen #Warszawa #metodaLowena #pracazciałem #emocje #bliskość #dystans #troska #samodzielność #lękprzedbliskością #miłość #relcja #psychoterapiaprzezciało #emocje #złość #wstyd #lęk #smutek #granice #własnadroga #AleksanderLowen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *