Miednica i Serce – warsztat w Katowicach

https://www.facebook.com/events/1128807434349718/

„Aby dorosły osiągnął spełnienie, cała jego istota – głowa, serce i narządy płciowe – musi zaangażować się w związek z drugą osobą”. A. Lowen
Wiele napisano ostatnio o bliskości, poczuciu więzi w relacjach; bliskość zdaje się być jedną z najbardziej pożądanych cech dobrego związku.
Bliskość emocjonalna i fizyczna – łącznie. A dobre związki zaczynają się różnie, pewnie scenariuszy jest wiele, tyle, ile tych dobrych związków. Czasem zaczynają się od zakochania, porywów serca, a czasem od silnej fascynacji seksualnej, od pragnienia.
To, co jest bardzo ważne, by powstał dobry związek, to to, by – niezależnie od jego początku – ten drugi obszar też dołączył, też był włączony w relację. Gdy relacja rozpoczyna się zakochaniem, motylami w brzuchu – ważne, by odnaleźć w niej także autentyczną radość z seksu, z cielesności, by włączyć do niej zmysłowość i przyjemność.
Gdy rozpoczęła się od pożądania i seksu – ważne, by dołączyć też serce, czułość, otworzyć się na drugiego człowieka, pokazać siebie delikatnych i zobaczyć wrażliwość drugiej osoby.
Właśnie tego połączenia uczuć płynących z serca i tych z miednicy będziemy szukać na warsztacie.
Poprzez kontakt z ciałem dotkniemy starych ran, których nie chcieliśmy już ruszać, ale które – nieopłakane, nieoczyszczone z bólu – są przeszkodą do czucia przyjemności, nie pozwalają zaufać i dopuścić drugiej osoby do całej, całego siebie – i tych pragnących, seksualnych, i tych miękkich, tęskniących.
W ćwiczeniach podczas warsztatu dotkniemy obszarów serca i miednicy, aby je poczuć, objąć uwagą, czułością i rozpocząć proces ich integracji. Aby z obu móc czerpać, aby z oboma pozostawać w kontakcie.
Przyjrzymy się też myślom i przekonaniom, jakie mamy w głowach – po to, by głowę trochę zwolnić z posterunku, na jakim jest postawiona. Nie chcemy całkiem unieważniać jej roli, ale ważne, by mogła czasem odpocząć, odpuścić, by mogła zaufać ciału i czasem się mu poddać.
Serce uznawane jest za symbol miłości, obszar związany z emocjami, z kruchością i delikatnością uczuć. Obszar, który po doświadczonych zranieniach potrafimy zamknąć na świat, na ludzi – by nie czuć, by więcej nie bolało.
Poprzez pracę z ciałem będziemy powoli zwiększać możliwość zaufania i dopuszczenia drugiej osoby bliżej – we własnym tempie – po to, by poczucie bliskości i otwartości mogło się pojawiać powoli, szanując mury, które kiedyś zostały obronnie wzniesione.
Miednica to centrum naszego ciała, niestety kulturowo naznaczone winą, wstydem, lękiem. W domach rodzinnych bywa pomijana w rozmowach, w świadomości – jakby nie istniała lub jej rola bywa przesadnie podkreślana, seksualizowana, traktowana przedmiotowo.
„Kiedy oddychanie sięga do miednicy, docierając aż do jej dna, wyczuwamy związek między klatką piersiową, a miednicą. Podniecenie seksualne nie ogranicza się wówczas do narządów płciowych, lecz rozprzestrzenia się po całym ciele, dając cudowne uczucie ciepła obejmujące także serce. Płynie z głębi serca”.- A. Lowen
TREMIN: 18-19.06.2022r.
sobota 11:00-19:00 z 1,5-godzinną przerwą na obiad
niedziela 9:30-15:30 z krótszą przerwą
MIEJSCE: Katowice, Przestrzeń Serca, ul. Kościuszki 26
INWESTYCJA: 720 PLN przy wpłacie do 30. maja, po tym terminie opłata wynosi 799 PLN. Możliwa jest płatność ratalna – wtedy przy zapisie proszę o wpłatę 500 zł.
Osoby, które chcą otrzymać fakturę proszone są o wysłanie mailem danych do jej wystawienia przed wykonaniem przelewu.
Przy rezygnacji z udziału w warsztacie do 30. maja zwracam pełną kwotę, do 5. czerwca – połowę kwoty. Przy rezygnacji w późniejszym terminie można znaleźć kogoś na własne miejsce lub opłata przepada.
Ilość miejsc ograniczona.
Nie jest wskazany udział w jednym warsztacie osób blisko związanych, np. matka-córka, żona-mąż.
ZAPISY: Warsztaty.Lowen@gmail.com
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata na konto.
PROWADZĄCA:
Olga Sieczka – jestem psychologiem i psychoterapeutką w Analizie Bioenergetycznej w trakcie certyfikacji oraz facylitatorką w tej metodzie, uczestniczką szkolenia z Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzę w Warszawie indywidualną praktykę terapeutyczną, grupy pracy z ciałem dla kobiet SIŁA i DELIKATNOŚĆ, a także warsztat pracy z emocjami przez ciało, głównie na temat złości i smutku, a także miednicy i serca. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Na warsztacie obecna będzie osoba asystująca.
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych proszę o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Przeciwwskazania do udziału w warsztacie to:
• stany psychotyczne,
• terapia psychotropowa,
• ciąża i okres połogu,
• różnego rodzaju ostre stany zapalne,
• padaczka.
Względne przeciwwskazania:
• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk, przekleństwa
• okres karmienia piersią,
• stosowanie środków farmakologicznych,
• ogólny słaby stan organizmu,
• jaskra.
w razie wątpliwości co do udziału proszę o kontakt – rozważę udział indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *