Warsztat „Mamo, Jestem już kobietą” 28-29 maja, Warszawa

https://www.facebook.com/events/521131009412658/521131016079324/

Zapraszam na warsztat terapeutycznej pracy poprzez ciało dedykowany kobietom. Warsztat odbędzie się w Warszawie w weekend 28-29.05.2022r.
Warsztat dedykowany jest dorosłym kobietom, które – mimo osiągnięcia metrykalnej dojrzałości, przy swoich matkach wciąż nie czują się kobietami – nie potrafią wybaczyć zaniedbań, zranień, nie umieją asertywnie stawiać granic, dbać o swoje dobro i iść własną drogą do spełnionego życia – życia na własnych warunkach.
W ćwiczeniach szczególną uwagę poświęcimy relacji z matkami i dojrzewaniu do kobiecości.
W ćwiczeniach dotkniemy starych zranień, bolesnych miejsc, pozwolimy sobie poczuć jeszcze raz wszystkie uczucia związane z odrzuceniem, porzuceniem, zaniedbaniem, opuszczeniem: ból, złość, wściekłość, przerażenie, lęk i wszystko to, co było dotąd niewyrażone, na co nie było miejsca.
Po co? Aby poprzez wyrzucenie wściekłości, opłakanie strat, rozpocząć proces nauki samokojenia i godzenia się z tym, że tego, czego nie dostałyśmy, czego zabrakło w dzieciństwie, czego matka nie dała (z różnych przyczyn) – już nie dostaniemy.
To nie jest łatwy proces. I nie jest bezbolesny. Ale jest niezbędny, by móc budować swoje własne dorosłe życie, by dokonywać własnych wyborów i ponosić za nie odpowiedzialność.
Na warsztacie będziemy pracować metodą Lowena z ciałem i emocjami, spróbujemy ponownie poczuć w sobie małą dziewczynkę, potem nastolatkę i wreszcie kobietę – na każdym etapie powracając do uczuć i myśli, których wtedy nie można było czuć, myśleć, wyrażać. Pozwolimy sobie krzyczeć, płakać, bać się, pozwolimy sobie czuć.
Będziemy także pracować z obszarem serca i miednicy, z uczuciem wstydu, lęku przed zranieniem, przed pokazaniem prawdziwej siebie.
Będziemy się uczyć stawiania zdrowych granic, troski o swoje serce i uczucia oraz poszukamy kontaktu z miednicą, z historiami w niej zapisanymi.
Każda uczestniczka w swoim tempie będzie mogła posłuchać historii swojego kobiecego ciała, historii zamkniętej w spłyconym oddechu, usztywnionej klatce i miednicy, w słabych rękach – niezdolnych do sięgnięcia po to, czego tak bardzo się chce, w postawie obronnej lub w zupełnym wycofaniu i rezygnacji z siebie.
Warsztat nie jest cudownym lekiem, po którym w ciągu 2 dni wszystko się zmieni, jak po tabletce – ból głowy odejdzie, ale może być pierwszym lub kolejnym krokiem w stronę dojrzałej kobiecości, takiej, która potrafi już nie odrzucać, ale akceptować, tulić, rozumieć swoje dziecięce części, która ma na nie zgodę, daje im przestrzeń, ma zgodę na całą siebie; kolejnym krokiem do coraz lepszego rozumienia i przyjmowania siebie zw wszystkim, co dotąd było odrzucane, krytykowane, niewidziane – i do znajdowania odwagi do kroczenia Własną Drogą.
TERMIN: 28-29.05.2022 r.
– W sobotę zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-18:00 z 1,5-godzinną przerwą na obiad
– w niedzielę w godzinach 10:00-16:00 z krótszą przerwą.
INWESTYCJA: przy zapisie i zapłącie pełnej kwoty do 10 maja, cena wynosi 700 zł, potem wzrasta do 770PLN. Możliwa jest płatność ratalna – wtedy proszę o wpłatę 400 zł przy zapisie i resztę do 27.05.2022.
ZAPISY proszę kierowac na adres: Warsztaty.Lowen@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata na konto: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank
z dopiskiem: Jestem kobietą, Warszawa
Przy rezygnacji do 10. maja zwracam całą wpłaconą kwotę, przy rezygnacji do 15. maja zwracam połowę kwoty; przy rezygnacji po tym terminie kwota nie podlega zwrotowi.
PROWADZĄCA:
Olga Sieczka – jestem psychologiem i psychoterapeutką w Analizie Bioenergetycznej w trakcie certyfikacji oraz facylitatorką w tej metodzie, uczestniczką szkolenia z Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzę w Warszawie indywidualną praktykę terapeutyczną, grupy pracy z ciałem dla kobiet SIŁA i DELIKATNOŚĆ, a także liczne warsztat pracy z emocjami przez ciało – głównie w Warszawie i Krakowie. Swoją pracę poddaję superwizji.
Na warsztacie obecna będzie osoba asystująca.
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, proszę o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Przeciwwskazania to: stany psychotyczne, terapia psychotropowa, ciąża i okres połogu, różnego rodzaju ostre stany zapalne, padaczka.
Względne przeciwwskazania: duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk, okres karmienia piersią, ogólny słaby stan organizmu, jaskra
W razie wątpliwości czy pytań proszę o kontakt, rozważę udział indywidualnie.
Zdjęcie: Pixabay
#Lowen #Warszawa #metodaLowena #pracazciałem #emocje #matkaicórka #psychoterapiaprzezciało #emocje #złość #wstyd #lęk #smutek #kobiecość #własnadroga #AleksanderLowen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *