Siła i Delikatność – nowa grupa met. Lowena od 25.11.2021

Od 25go listopada zapraszam na kolejną edycję grupy ćwiczeniowo – terapeutycznej metodą Lowena „SIŁA I DELIKATNOŚĆ”.
Grupa dedykowana jest kobietom. Zajęcia będą się opierały na pracy z ciałem i emocjami w nurcie bioenergetyki Alexandra Lowena.
W stałym gronie będziemy się spotykać przez 12 tygodni, we czwartki by pogłębiać kontakt z ciałem i emocjami; dotkniemy dawnych, ale wciąż żywych zranień, usztywnień i zmrożeń w ciele – po to, by w bezpiecznych warunkach otworzyć stare, zaropiałe emocjonalne rany i powoli pozwalać im się oczyszczać i zabliźniać.
Do grupy można dołącyć maksymalnie do drugich zajęć, potem grupa jest zamknięta.
Dzięki pracy w stałej grupie, będziesz miała możliwość obserwowania siebie samej – swoich zachowań, potrzeb, lęków, może nawet chęci ucieczki, a także – z drugiej strony – coraz głębszego wchodzenia w relacje – wraz z rozwojem zaufania i swobody bycia – bycia na prawdę, bycia w prawdzie swoich uczuć, emocji. Powoli, wraz z rozwijającą się otwartością i swobodą, będziesz miała możliwość przyjrzenia się maskom, jakie nosisz na co dzień, a także poczucia, co i kto pod tą maską się skrywa.
Praca z ciałem w podejściu Aleksandra Lowena daje szerokie spektrum pracy z emocjami i wzorcami zachowań. Pracujemy poprzez ciało, uwalniając blokady emocjonalne oraz napięcia fizyczne o podłożu psychosomatycznym. Szukamy połączenia psychiki z ciałem i przywracamy osobie jej integralność na poziomie fizycznym i emocjonalnym.
Co możesz uzyskać dzięki pracy w tej grupie:
– głęboki kontakt z własnym ciałem
– poczucie siebie jako kobiety
– nawiązanie kontaktu z prawdziwymi emocjami
– ekspresję starych, niewyrażonych emocji
– zwiększenie pojemności emocjonalnej i ugruntowania
– realną pracę ze zranieniami emocjonalnymi, szczególnie w obszarze kobiecości
– uwolnienie psychogennych napięć z ciała
PROGRAM:
Każde spotkanie będzie miało temat przewodni:
1. Mam ciało, mam życie – jak się masz w swoim ciele, czy je lubisz, czy nie, dlaczego niektórych jego części nie lubisz, nie akceptujesz, odrzucasz? Czy lubisz swój dotyk? Na pierwszych zajęciach zbliżymy się do czucia ciała, posłuchamy tego, co mówi i jak mówi – czasem bólem, czasem zmrożeniem, “nie czuciem”, czasem chorobami.
2. Stoję na własnych nogach: “Mądry wojownik wie, że drzewo czerpie energię z korzeni, dlatego może się rozwijać. Bez korzeni nie ma gałęzi”. Jacek Walkiewicz Mądra wojowniczka też wie. W ćwiczeniach skupimy się na kontakcie ze stopami, na ich kontakcie z ziemią – czy ufasz, że cię uniosą?
3. Ja też potrzebuję – czy potrafisz powiedzieć to zdanie do bliskiej osoby? A może jesteś tą, która “zawsze radzi sobie sama i nikogo nie potrzebuje”? I zawsze jest dla wszystkich – miła, pomocna, ofiarna, ale kiedy ty potrzebujesz – nie masz się do kogo zwrócić? Na warsztacie zbliżymy się do swoich potrzeb, pozwolimy sobie je czuć, rozpoznawać i nazywać.
4. Moje emocje jak rzeka – złość, smutek, lęk – emocje tzw. nieprzyjemne do czucia – tak często nie wiemy, co z nimi zrobić, są niewygodne, często nieakceptowane. Najlepiej byłoby czuć tylko radość… ale tak się nie da. kiedy znieczulasz się na jedne emocje – jak złość, smutek, lęk – znieczulasz się też na inne – jak radość. I wtedy nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dziwnie sztuczne – śmiejesz się, ale czy to śmiech z brzucha, czy tylko głośny dźwięk – po to, by przekonać otoczenie, że u ciebie wszystko ok? Na warsztacie pozwolimy sobie czuć te emocje, których nie wolno było czuć – dla jednych to złość, dla innych smutek, a jeszcze dla innych lęk. Kiedy pozwolisz emocjom płynąć zgodnie z tym, co czujesz, naturalnie pojawia się miejsce także na radość. Tę prawdziwą, z brzucha.
5. Puszczam kontrolę, by więcej czuć – jak bardzo jesteś “w głowie”, jak bardzo musisz wszystko najpierw przemyśleć, skontrolować, ułożyć w szufladkach w swojej głowie? Jak by to było czasem nie myśleć nadmiernie? Tylko czasem? W ćwiczeniach spróbujemy lekko odpuścić głowę, dać jej trochę wolnego, by mocniej poczuć ciało, by jeszcze bardziej mu zaufać i pozwolić mu się poprowadzić. Dokąd? Do czucia.
6. Uniosę to za/dla ciebie – jak często bierzesz na siebie sprawy, problemy innych osób – nawet wtedy, gdy nie proszą o wsparcie? Jak często automatycznie zakładasz, że ten ktoś sobie nie poradzi, dla niego to za trudne, za ciężkie, ale ty sobie (oczywiście) poradzisz, ty uniesiesz (jak zawsze) na swoich barkach – nawet jeśli potem nie starczy ci siły na swoje ważne sprawy i kolejny raz będziesz się czuła wykończona, bez sił, energii i przestrzeni na radość i przyjemność? Na zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie – kiedy chcę i mogę zrobić coś dla innych, a kiedy chcę asertywnie odmówić i zadbać o siebie. Czy mogę mówić “nie” bez poczucia winy?
7. Odnajdując w sobie dobrą matkę – odnajdując serce dla siebie samej, tę mądrą, dobrą siłę pełną empatii i ciepła, gdy trzeba i ze zdecydowanymi granicami – gdy sytuacja tego wymaga. Matkę, która słucha, która jest. Matkę, którą masz w swoim wnętrzu.
8. Usłysz swój głos – jak mówisz na co dzień? cicho? głośno? przez zaciśnięte gardło? Jak brzmi twój głos? Co mówisz na co dzień? To, co czujesz i rzeczywiście chcesz wypowiedzieć, czy raczej słowa, które – wydaje Ci się – są oczekiwane przez innych? A może nie mówisz wcale? W ćwiczeniach skupimy się na wydobywaniu głosu, na pracy przepony i spróbujemy wdechem sięgać aż do miednicy.
9. Wstyd – jest taki rysunek Marty Frej, na którym jedna kobieta mówi do drugiej: “Dziewczynki łatwiej się wychowuje. Wystarczy zawstydzić”.
Jakże często jest to prawdziwe. Odnajdujesz to w sobie? Na zajęciach poszukamy w swoich historiach tych obszarów, w których byłyśmy zawstydzane i powoli, w swoim tempie spróbujemy je objąć własną troską, zainteresowaniem. Często dotyczą one seksualności, rozwijającego się kobiecego ciała, ale też zwykłych kwestii fizjologicznych, jak np. pierwsza miesiączka, która bywa tematem tabu lub tematem niestosownych żartów. Na warsztatach, które prowadzę, słyszę od kobiet – jak wiele z nich nie dostało żadnego wsparcia w tym trudnym dla dorastającej dziewczyny okresie. W ćwiczeniach sprawdzimy, czy możliwe będzie delikatne odsłonięcie wstydliwych tematów – najpierw przed samą sobą, a potem – może także przed inną kobietą.
10. Moc mojej miednicy – w ćwiczeniach skupimy się na obszarze miednicy, która w domach rodzinnych bywa albo pomijana w rozmowach, nie istnieje w świadomości, albo bywa zbyt seksualizowana. Poszukamy kontaktu z własną miednicą, poszukamy w niej siły, ekspresyjności, mocy i przyjemności.
11.Mówię DOSYĆ – granice – tyle się słyszy i mówi o granicach, ale czy potrafisz je stawiać? W bliskich związkach – kiedy np. partner, czy rodzic kolejny raz chce zdecydować, jak spędzicie dzień wolny, gdzie pojedziecie na wakacje – i w przypadkowych relacjach – kiedy np. ekspedientka kolejny raz nie wydaje ci 1, czy 5 groszy? Czy umiesz powiedzieć: ja chcę inaczej?
12. Jak kończę – skupimy się na temacie kończenia, odchodzenia, zmian, które są nieodłączną częścią życia i wybierania własnych nowych dróg. Jakie były dotąd końce w Twoim życiu? Kończysz sprawy, relacje, zadania, czy przeciągasz w nieskończoność lub czekasz aż ta druga strona zdecyduje o końcu? Jak chciałabyś żeby wyglądały zakończenia w Twoim życiu?
Miejsce: Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa
Terminy: czwartki od 25 go listopada 2021 r. do 10 go lutego 2022 r.
Koszt udziału w cyklu to 1440 zł (120 zł za 3-godzinne spotkanie)
Zapis dotyczy całego cyklu, nie ma możliwości wzięcia udziału w pojedynczych zajęciach.
Możliwa jest płatność w 2 lub 3 ratach. Przy rezerwacji miejsca proszę o wpłatę 1 raty – 500 zł. Opłata ta jest bezzwrotna. Przy rezerwacji miejsca do 25 października i wpłacie pełnej kwoty, opłata wynosi 1340 zł.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata na konto: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank
z dopiskiem: Siła i delikatność – listopad 2021
Osoby, które chcą otrzymać fakturę – proszę o przeslanie mailowo danych do jej wystawienia przed wysłaniem przelewu.
Zapisy i pytania proszę kierować na adres: Warsztaty.Lowen@gmail.com
Jeśli nie jesteście Państwo pewni, czy metoda Lowena jest dla państwa – warto umówić się na konsultację. Można to zrobić mailowo.
Prowadząca:
Olga Sieczka – psycholog i psychoterapeutka w nurcie Analizy Bioenergetycznej (met.Lowena) w procesie certyfikacji, facylitatorka w Analizie Bioenergetycznej; absolwentka 4-letniego szkolenia w AB certyfikowanego przez FSBA. Uczestniczka Szkoły Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji.
tel. 602 735 702,
Warsztaty.Lowen@gmail.com
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Na zajęciach obecna będzie osoba asystująca.
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, proszę o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Przeciwwskazania to:
• stany psychotyczne,
• terapia psychotropowa,
• ciąża i okres połogu,
• różnego rodzaju ostre stany zapalne,
• padaczka.
Względne przeciwwskazania:
• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,
• okres karmienia piersią,
• ogólny słaby stan organizmu,
• jaskra
W przypadku wątpliwości co do udziału, proszę o kontakt – rozważę udział indywidualnie.
#Lowen #Warszawa #warsztatydlakobiet #grupakobieca #bioenergetyka #Warszawa #pracaziałem #złość #smutek #lęk #wstyd #emocje #Psychoterapiaprzezciało #metodaLowena #MotodaAleksandraLowena
Zdjecie znalezione w internecie.

 

20 min 
Zapraszam do nowej edycji!
Lubię to!

Komentarz
Udostępnij

0 komentarzy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *