Powrót do ciała – nowa grupa ćwiczeniowa w nurcie bioenergetyki Lowena – od 27go stycznia.

Od 27go stycznia 2021 zapraszam na nowy cykl zajęć pracy z ciałem metodą Aleksandra Lowena. Będą to spotkania on – line dla wszytkich, którzy chcą bliższego kontaktu ze swoim ciałem, oddechem, z emocjami. Cykl będzie obejmował 10 spotkań, każde będzie miało inny temat wiodący:
1. Mam ciało, mam życie – przyjrzymy się temu, jaki mamy obecnie kontakt z ciałem, czy słyszymy i rozumiemy sygnały, jakie ono do nas wysyła; czy te sygnały mogą być subtelne, czy słyszymy i reagujemy dopiero wtedy, gdy ciało boli, gdy przychodzą choroby?
2. Stoję na własnych nogach – Jacek Walkiewicz powiedział: “Mądry wojownik wie, że drzewo czerpie energię z korzeni, dlatego może się rozwijać. Bez korzeni nie ma gałęzi”. W ćwiczeniach skupimy się na świadomości i kontakcie z nogami, ze stopami, na ich kontakcie z ziemią – czy ufasz, że cię uniosą? Jak stąpasz? Pewnie, zdecydowanie, czy raczej jakbyś unosił/a się nad ziemią?
3. Mam głos, pozwalam się usłyszeć – Jaki jest Twój głos? Silny, mocny, zdecydowany, niepewny, cichy, wystraszony…niewypowiedziany? Czy czasem krzyczysz w środku, ale uśmiechasz się na zewnątrz? Na zajęciach posłuchamy swojego głosu – jak różny potrafi być, a także co go hamuje i nie pozwala mu się wydobywać.
4. Moje serce – poszukamy kontaktu z naszym sercem, z naszą wrażliwością i starymi ranami, które powodują, że czasem trudno je otworzyć, zaufać, pokazać prawdziwie. Poszukamy sposobów jak chronić swoje serce,ak decydować – kiedy je otwierać, a kiedy nie.
5. Złość, smutek, lęk – emocje tzw. nieprzyjemne w przeżywaniu i czuciu, a jednak każda z nich ma swoją ważną rolę: złość informuje nas, że nasze granice zostały przekroczone i pozwala nam je stawiać; smutek jest naturalną reakcją na stratę, a straty są przecież nieodłączną częścią życia. Strata przeżyta do końca pozwala pójść dalej, nie zatrzymuje nas w ciągłym jej czuciu. Lęk potrafi nas ochronić przed wejściem w niebezpieczeństwo, w zagrażającą sytuację. Aby emocje te skutecznie spełniały swe role, muszą być dopuszczone do świadomości. Na zajęciach poszukamy kontaktu z nimi, postaramy się dotrzeć do miejsc w ciele i przekonań, które blokują w nas swobodny kontakt z nimi. Bo zablokowany kontakt ze złością, smutkiem czy lekiem, to także blokada dla radości i przyjemności.
6. Moja miednica – miednica – centrum ciała, obszar często naznaczony wstydem i winą. W świadomości często pomijany, utożsamiany tylko z funkcją wydalniczą u rozrodczą lub zbyt seksualizowany. Na zajęciach poszukamy kontaktu z tą częścią ciała, postaramy się dać jej uwagę, poszukamy w niej siły, ekspresyjności i przyjemności.
7. Potrzebuję/nie potrzebuję – Czy wiesz, że masz potrzeby? Znasz je? Umiesz o nich mówić, prosić o ich spełnienie, a czasem zażądać? A może ty zawsze spełniasz potrzeby innych, nawet te niewypowiedziane, jesteś zawsze pomocna i uczynna? Na zajęciach poszukamy kontaktu z naszymi potrzebami, by umieć je czuć i nazywać.
8. Mówię dosyć – granice – Znasz swoje? jeśli znasz – czy je szanujesz i wymagasz szacunku od innych? Jakie są twoje granice – sztywne, twarde, giętkie, elastyczne,… czy wcale ich nie ma?
9. Ja w relacjach – zależę/nie zależę – jak czujesz się w relacjach? Możesz sobie pozwolić zarówno na bliskość, jak i na dystans – zależnie od potrzeb? Czy raczej wolisz utrzymywać stały dystans z obawy przed byciem zagarniętą/ym, zalaną/ym, z obawy przed utratą własnej niezależności? Albo wręcz przeciwnie – aby czuć się bezpiecznie w relacji musisz zlać się emocjonalnie z drugą osobą, zatracić siebie, zrezygnować ze swoich celów, pragnień, musisz czuć, że ty i partner/ka stanowicie jedno? W ćwiczeniach przyjrzymy się naszym stylom wchodzenia i bycia w relacji oraz poszukamy uczuć i odczuć z ciała, które nas do takich, a nie innych stylów pchają i blokują zdrowsze przywiązanie.
10. Jak kończę – na zajęciach skupimy się na temacie odchodzenia, kończenia różnych etapów w życiu. Z jakimi uczuciami się wiążą, czy pozwalasz sobie je poczuć, czy raczej przeskakujesz w nową aktywność, nowy związek, nowy etap?
Na każdym spotkaniu będziemy się zbliżać do czucia i rozumienia sygnałów płynących z ciała, będziemy uczyli się nie tylko jak słuchać, ale jak usłyszeć głos ciała. Pozwolimy sobie czuć to, co w nas aktualnie żywe, co chce być zauważone – czy to smutek, złość, lęk, ból, czy radość, albo jeszcze coś innego. Będziemy się starali nauczyć być przez te ponad 2 godziny „tu i teraz”, być bliżej samej/samego siebie. Bo być może Ty sama/sam jesteś osobą, która mało się zna – jak wtedy możesz dać poznać się innemu człowiekowi, jeśli Ty sama/sam spędzając ze sobą całe życie, nie chciłaś/eś lub nie potrafiłaś/eś zbliżyć się do siebie? Poznać siebie?
Każde spotkanie będzie zaczynało i kończyło się tzw. rundką, to jest czasem na rozmowę, na podzielenie się „z czym teraz jesteś”, „jaka melodia teraz w Tobie brzmi”.
Praca z ciałem w podejściu Aleksandra Lowena daje szerokie spektrum pracy z emocjami i wzorcami zachowań. Pracujemy poprzez ciało, uwalniając blokady emocjonalne oraz napięcia fizyczne o podłożu psychosomatycznym. Szukamy połączenia psychiki z ciałem i przywracamy osobie jej integralność na poziomie fizycznym i emocjonalnym.
Cały cykl to 10 spotkań w środowe wieczory, w godzinach 18.30 – 20.45. Można wziąć udział w całym cyklu, do czego serdecznie zachęcam ze względu na możliwość obserwowania procesu zachodzącego w sobie; można w pojedynczych zajęciach. Koszt cyklu to 750 zł, pojedyncze zajęcia kosztują 85 zł.
Możliwa jest płatność w 2 lub 3 ratach. Przy rezerwacji miejsca proszę o wpłatę 1 raty (350zł). Opłata ta jest bezzwrotna.
Jeśli ktoś chce otrzymać fakturę, proszę przed wpłatą podać dane do faktury mailowo.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata na konto: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank
z dopiskiem: Powrót do ciała on-line
Zapisy i pytania proszę kierować na adres: Warsztaty.Lowen@gmail.com
Zajęcia będą prowadzone prze platformę Zoom.
Do osób zapisanych na spotkanie zostanie wysłany link pozwalający dołączyć do grupy. Dla osób chcących wziąć udział ważne jest zapewnienie sobie na czas warsztatu przestrzeni, gdzie będą mogły swobodnie być, bez skrępowania czasem tupnąć lub krzyknąć.
Prowadząca:
Olga Sieczka – psychoterapeutka w nurcie Analizy Bioenergetycznej (zwanej metodą Lowena) w procesie certyfikacji, facylitatorka w Analizie Bioenergetycznej; absolwentka 4-letniego szkolenia w AB certyfikowanego przez FSBA; studentka ostatniego roku psychologii na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS,
tel. 602 735 702,
Warsztaty.Lowen@gmail.com
Swoją pracę poddaję superwizji.
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Przeciwwskazania to:
• stany psychotyczne,
• terapia psychotropowa,
• ciąża i okres połogu,
• różnego rodzaju ostre stany zapalne,
• padaczka.
Względne przeciwwskazania:
• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,
• okres karmienia piersią,
• stosowanie środków farmakologicznych,
• ogólny słaby stan organizmu,
• jaskra
W przypadku wątpliwości co do udziału, proszę o kontakt – rozważę udział indywidualnie.
https://www.facebook.com/events/422016235652039?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22page_admin_bar%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A286733041849768%7D%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22events_admin_tool%22%2C%22mechanism%22%3A%22recommended_actions%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *